»Naraščajoče cene litija bi morale dati spodbudo vladam, da se čim prej zavzamejo za ambiciozne cilje recikliranja. Evropska industrija baterij ne more čakati do leta 2029, da bi začela ustvarjati domačo zalogo kritičnih kovin.«
»Vlade želijo, da proizvajalci baterij pridobijo le 35 odstotkov vsega litija v rabljenih baterijah šele z letom 2029, kar je kar tri leta pozneje, kot je predlagala Evropska komisija.«
»Lahko bi spremenilo celotno svetovno dinamiko litija, od cene in zalog do geopolitike. ZDA bi imele svojo lastno oskrbo litija, podjetja pa bi manj skrbelo pomanjkanje zalog.«
»To smo naredili v dobri veri za rast industrije. Če bomo še naprej izvažali surov litij, ne bomo prišli nikamor. Želimo, da se v državi razvijajo litijeve baterije.«
»Ne smemo dopustiti, da se pojavljajo zlorabe delavskih in človekovih pravic vzdolž dobavnih verig materialov, potrebnih za njihovo izdelavo. Vsakršno odlašanje z zahtevami glede reciklaže pa ima lahko negativne posledice na okolje.«
»Strinjali smo se, da bomo sinhronizirali naše pristope in naše agende za vlaganja v kritične industrije. Polprevodniki, baterije, vodik.«
»Dejstvo je, da so razmere postale resnično kritične, če rečeva zahtevne, je to preblaga beseda.«
»Ko smo šli na izlet, smo s sabo nosili radio, vzeli smo tudi zalogo baterij, ki smo jih porabili v enem dnevu.«
»Mislim, da tako lahko pomagamo s cenami najemnin, ki niso normalne.«
»Zaloge se tako vztrajno polnijo, kar pomeni, da cene zemeljskega plina ne bodo poskočile zaradi slabe ponudbe.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju